V dramatickom zápase sme prerušili Prievidzi 7 zápasovú víťaznú šnúru

MIBA Banská Bystrica - Prievidza 3:2 (1:1)

Góly MIBA: 17 min. Belaník (Hudek), 25. Krištofík (Tužinský), 40. Rafanides

Zostava MIBA: Mičuda (Pecho) - Čief, Rafanides (C), Hudek, Belaník, Vajda, Kyjovský, Krištofík, Kaľavský, Tužinský

ŽK MIBA: Vajda

ČK MIBA: Rafanides po 2 ŽK

Predposledný zápas 17.kola sme odohrali na domácej palubovke proti Prievidzi, ktorá nestratila body v siedmych záasoch po sebe. Svoj káder od jesennej časti doplnila o štyroch zahraničných hráčov, čím výrazne zvýšila sovju kvalitu.

Úvod stretnutia patril hosťom, keď v prvých minútach hrali veľmi aktívne a energicky a boli lepším tímom. V 3. minúte si naviedol loptu na os ihriska a vystrelil do pravej tyče Mičudovej brány Horvat, po ktorého ďalšej strele krátko na to z dorážky zblízka trestuhodne spálil tutovku Petrušić. V 7. minúte sme trafili konštrukciu brány aj my, keď Matúš Kyjovský v brejku z ľavej strany nastrelil brvno. Paradoxne v týchot fázach stretnutia sme začali byť aktívnejší, avšak skóre otvorila Prievidza, keď zachytili loptu po našom rohue a po dlhom nákope sa z ľavého krídla presadil pomedzi nohy brankára Tomáša Mičudu Almedin Bundavica. Inkasovaným gólom sa našťastia naša aktivita nepribrzdila a zaslúžene sme ešte do prestávky vyrovnali, keď si Marián Hudek v 17. minúte pred bránou hostí vymenil dvakrát loptu s Marekom Belaníkom, ktorý zakončil do odkrytej svätyne na 1:1. V závere prvého polčasu ešte mohol náš kapitán Filip Rafanides otočiť skóre stretnutia, ale nastrelil z druhej vlny len ľavú tyč brány Prievidze.

Hneď po zmene strán si hostia prinavrátili tesné vedenie, keď v 22. minúte vystrelil z diaľky Zvonimir Horvat a lopta sa nešťastne od pravej tyče a gólmana Mičudu odrazila za bránkovú čiaru. Naša aktivita opäť naberala postupne na tempe a čoraz viac sme sa snažili hrať aj s brnakárom Mičudom na polovici súpera. Tento variant nám vyšiel v v 25. minúte, kedy sme rozohrali peknú kombináciu a po prihrávke Tužinského skóroval efektnou a presnou pätičkou Patrik Krištofík, čím vyrovnal skóre stretnutia na 2:2. Hostia si v 26. minúte skomplikovali situáciu, keď videl druhú žltú a zároveň červenú kartu Petrušić. Následnú presilovku sme však nedokázali využiť, no strata Petrušića bola pre Prievidzu v ďalšom priebehu zápasu citeľná. Diváci si počkali na rozhodujúci moment až do samého záveru zápasu, kedy sme sa odhodlali opäť riskovať hrou bez brankára. Prievidžania sa pri našej power-play totiž pri tlaku dopustila šiesteho faulu na Krištofíka, po ktorom nasledoval 10-metrový kop len 7 sekúnd pred koncom stretnutia. K lopte sa postavil Filip Rafanides, ktorý zvládol hru nervov a prepálil Hodžića, čím rozhodol o našej výhre. Filip si však pri oslave gólu neudržal emócie na uzde, vyzliekol dres a videl druhú žltú kartu. Rafanides nám tak kvôli červenému trestu nepomôže v poslednom zápase základnej časti najvyššej slovenskej futsalovej súťaže proti Komárnu. Po výhre 3:2 sme sa bodovo dotiahli na druhé Košice, ktoré zakopli na palubovke Prievidze a vďaka vzájomným zápasom sme kolo pred koncom na druhom mieste.

Martin Majling, tréner: „Bol to podobný zápas ako s Košicami. Dá sa povedať, že bolo ešte väčšie tempo. Súper má svoju kvalitu, traja hráči chceli odohrať, dá sa povedať, celý zápas. Naozaj boli veľmi kvalitní, ale bolo nám jasné, že fyzicky to nemôžu ustáť a keď súper prestriedal, tak sme mali trošku navrch. Nezlomili sme sa ani po góle na 1:2, naopak ešte sme sa viac vyhecovali a na záver sme skúsili power-play, podobne ako s Košicami, aj keď tentokrát sme mohli aj niečo stratiť, ale išli sme do toho. Bol z toho nakoniec šiesty faul hostí a pán kapitán s prehľadom premenil desiatku. Trošku však mrzí jeho červená karta. Bol to zápas hodný play-off. Dúfame, že ostaneme na víťaznej vlne a chytili sme formu v správny čas. Vieme porážať súperov so zahraničnými hráčmi, ktorí trénujú štyri až päťkrát do týždňa, takže naozaj, klobúk dolu pred našimi chalanmi.“

Marek Belaník, autot nášho prvého gólu: „Bol to od začiatku veľmi ťažký zápas. Prievidza sa počas sezóny posilnila, majú zahraničného trénera, ktorý si doniesol svojich hráčov. Vidieť tam veľký progres, čo bolo vidieť aj na ich výsledkoch. Postupne to valcovali, porazili doma Košice s prehľadom 4:1, čiže sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Dostali sme smolný gól na 0:1, podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase hneď na začiatku veľmi smolný gól na 1:2, ale ukázala sa sila nášho mužstva, zomkli sme sa a vyrovnali na 2:2. V druhom polčase sa už musela Prievidza trošku stiahnuť, nakoľko mali päť faulov. Nepremenil som tam desiatku, čo ma mrzí. Našťastie prišla ešte jedna a Filip Rafanides rozhodol sedem sekúnd pred koncom, takže znova napínavý zápas do konca a veľmi pekné a radostné víťazstvo.“

Filip Rafanides, autor víťazného gólu, ale aj červenej karte: „Bol to dobrý zápas, vedeli sme, že prídu s kvalitným mužstvom. Verili si na nás, počul som aj nejaké chýry, že hovorili, že s Košicami to bol predaný zápas, že inak by sme Košice nikdy neporazili. Takže sme mali o to väčšiu motiváciu a som rád, že sme vyhrali. Bohužiaľ, takú školácku chybu urobím, že si dám dole dres, keď mám už jednu žltú kartu. Úplne som na to v tých emóciách zabudol. Čiže to ma mrzí, že nepomôžem mužstvu proti Komárnu, ale tento zápas nás teší. Pokiaľ ide o môj 10-metrový kop, ja v takýchto momentoch necítim nejaký tlak, alebo niečo také. Beny (Marek Belaník, pozn. red.) prvú desiatku nedal, tak som si povedal, že idem ja, však čo, buď dám, alebo nedám. Veril som si a som rád, že som to premenil.“

Marin Jukić, tréner CopyLeaders Prievidza: „V prvom rade by som chcel pogratulovať pánovi Majlingovi a jeho tímu k výhre. Ďakujem divákom, ktorí prišli v tak veľkom počte. Bol to veľmi dobrý zápas s peknými akciami. Výsledok je taký aký je. K lepšiemu výsledku nám chýbalo to, že by sme hrali rýchlejšie. Neboli sme vo svojom tempe, ktoré sme mali v predchádzajúcich zápasoch. To bol hlavný problém, ale pripravujeme sa na play-off a dôležité je to, aby sme pracovali ďalej na našej hre.“

Záznam a highlity zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

highlighty zo zápasu

Najbližší zápas odohráme doma v piatok 22.04.2022 na Štiavničkách o 20:00 proti Komárnu.